Konkurs

W naborze przyjmowane są prace zrealizowane w dowolnej technice animacji i o dowolnym temacie, trwające od 1 do 3 minut. Konkurs skierowany jest do młodych osób (do 30 roku życia). 

REGULAMIN

LISTA FINALISTÓW

FORMULARZ

ZGŁOSZENIOWY

Reżyser, scenarzysta i scenograf filmów animowanych i fabularnych, pisarz, twórca plakatów oraz ilustracji książkowych i prasowych. W roku 1982 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował konserwację rzeźby kamiennej na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki u prof. Adama Romana. Przez dwa lata studiował w Pracowni Filmu Animowanego na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie u prof. Daniela Szczechury. Debiutował w 1981 roku filmem animowanym Lykantropia. Profesor sztuki filmowej, wykładowca animacji na łódzkiej PWSFTviT. Wykładał również m.in. na Konstfack University of Art w Szwecji oraz na Uniwersytecie Harvarda w USA. Laureat ponad 100 nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach. Jest jednym z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich twórców filmu animowanego. W polskiej animacji zasłużył się nie tylko jako twórca, ale także jako wspaniały dydaktyk. 

 

 

Piotr Dumała

Jury Konkursu filmowego 

Absolwentka Centrum Kształcenia Ustawicznego, Policealnej Szkoły w Sopocie, Kierunek technik prac biurowych i korespondencyjnych. Rozpoczęła swoją pracę w  1986 w Inter-Kom, potem STC, następnie Trefl S.A., jeszcze później własna działalność gospodarcza, najdłużej zdobywała doświadczenie zawodowe w Agorze,  potem jeszcze w multiagencji ubezpieczeniowej,  w każdej z tych firm zdobywała doświadczenie zawodowe i wiedzę na temat działania przedsiębiorstwa, początkowo jako sekretarka,  kierownik działu realizacji zleceń, asystentka zarządu, czy z-ca głównego księgowego. W 2013 dołączyła do zespołu Studia, ucząc się nowej branży, współtworząc sukces z całym zespołem. Jak mówi, nie wiedziała do końca, czego się podejmuje i może dlatego w tak krótkim czasie udało się od zera zbudować Studio i w rekordowym czasie nakręcić „Rodzinę Treflików”. Nieodłącznym atrybutem w jej dłoniach jest kalkulator, a ulubionym narzędziem Excel. Prywatnie mama nastolatki, szczęśliwa posiadaczka dwóch kotów i jak na razie jednego psa.

 

 

Beata Markowska- Kulba

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na wydziale Socjologii (dyplom w 1998 r.) Brał udział w licznych seminariach i warsztatach dotyczących produkcji animacji, dystrybucji, marketingu, pisania scenariuszy (CARTOON MASTERS, SOURCES2 itp.)

Współzałożyciel GRUPY SMACZNEGO, firmy produkcyjnej i studia animacji. Od czerwca 2016 jest Prezesem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Animacji (SPPA), a od października 2016 również członkiem zarządu federacji stowarzyszeń narodowych ANIMATION EUROPE.

W jego dorobku twórczym znajdują się takie tytuły jak : Basia, Grand Banda, Sebastiana & Beach, Bear Me , Mami fatale, Myszy Strajkują, Bernard i wiele innych. Realizuje się również jako dydaktyk.

 

 

Robert Jaszczurowski

Pomysłodawca i główny organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA (2013-),  Rising of Lusitania - AnimaDoc Film Festival w Liverpool’u (2019-), a także projektów: Animation Across Borders i O!PLA FOCUS ON POLAND (O!PLA ACROSS THE BORDERS). Inicjator i dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Animacji CRAFT w Yogyakarcie (2017-). Koordynator polskiej edycji StopTrik International Film Festival (2016-). Kurator i juror na festiwalach filmowych (Białoruś, Brazylia, Chorwacja, Hiszpania, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowenia, Włochy). Stale współpracuje z festiwalami i instytucjami kultury na cały świecie.

W latach 2003 – 2008 studiował filmoznawstwo i nowe media w Instytucie Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 2007-2008 redaktor działu filmowego na portalu internetowym Reymont.pl. W latach 2008 – 2010 kierownik programowo-artystyczny i opiekun galerii w łódzkiej Kino-Galerii Charlie. W latach 2010-2011 związany z Se-ma-for Produkcja Filmowa (główny dystrybutor) oraz Fundacją Filmową Se-ma-for. Dyrektor programowy dwóch pierwszych edycji Se-Ma-For Film Festival (2010, 2011). Pomysłodawca, twórca koncepcji i dyrektor programowy Se-Ma-For European/Asian Express 2011 > Pekin/Madryt/Tokio/Paryż - projektu w ramach prezydencji Polski w Radzie UE (2011). Inicjator, kurator sekcji i koordynator konkursu animacji przy 2. MFF ARS INDEPENDENT w Katowicach (2012).

 

Piotr Kardas 

Historyk kina i mediów, profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmuje się głównie historią animacji w Polsce i na świecie, a także kulturą masową dwudziestolecia międzywojennego oraz historią komiksu. Opublikował trzy książki: Małe wielkie kino. Film animowany od narodzin do końca okresu klasycznego (2009), Polska szkoła animacji (2011), Miki i myszy. Walt Disney i film rysunkowy w przedwojennej Polsce (2012) oraz dużą liczbę esejów, recenzji, tekstów naukowych i popularyzatorskich. Autor rozdziałów poświęconych filmowi animowanemu w wielotomowejHistorii kina. Współautor trzech książek dla dzieci. Redaktor albumu Dumała (2012) oraz rocznika „Przezrocze”.

 

 

Paweł Sitkiewicz

Young Animation

instagram.com/
younganimation

STRONA GŁÓWNA

KONKURS

WARSZTATY

SLAM ANIMATION

PROGRAM

NASZ ZESPÓŁ

konkurs@younganimation.pl

info@younganimation.pl